Zo života spoločnosti

Pomáhame s noblesou

Pri príležitosti 5. výročia vzniku spoločnosti SOPHISTIC Pro finance a.s. sa v  sobotu 3. februára 2018 konal prvý ročník slávnostného plesu v krásnom prostredí kaštieľa Château Gbeľany pri Žiline. Tento výnimočný večer dokázal spojiť takmer 130 ľudí nielen úžasným kultúrnym zážitkom, ale aj spôsobom ako urobiť svet o trošku lepším.

O otvorenie plesu sa postarala speváčka Kristína Vrecková s piesňou Singing in the rain, v preklade Spievanie v daždi, nakoľko kvapka vody tvorí jeden z charakteristických znakov spoločnosti, a teda symbol dokonalosti.

Počas slávnostnej noci sa o zábavu a dobrú náladu postarali moderátori Miroslav Bakura a Michal Kalafut, ktorí privítali milovníkov dobrej zábavy a oboznámili hostí s charitatívnym účelom stretnutia, a teda dobročinnej zbierky pre chorého Nikolaska. Do tanca zahrali DJ a hudobná skupina Stay tuned (Zostaňte naladení), ktorá nesmie chýbať na žiadnej párty, a tak tomu bolo aj túto sobotu. V latinskom rytme sa predviedli profesionálni tanečníci Dominika Rošková a Jarko Oboňa, ktorí svojím vystúpením spestrili program. Nechýbala slávnostná večera či bohaté švédske stoly.

Celý večer sa však neniesol len v duchu zábavy, ale práve pomoci druhým. SOPHISTIC Pro finance a.s. je spoločnosť, ktorá sa stará nie len o „finančné zdravie“ svojich klientov, či priaznivé podmienky svojich zamestnancov, ale ponúka pomoc aj tým, ktorí sú na ňu odkázaní, čoho sme svedkami od samotného vzniku firmy.

Keďže vedeniu spoločnosti záleží aj na rodine a blízkych svojich spolupracovníkov, prišlo s myšlienkou  Sociálneho programu, ktorý na jednej strane môže viesť k motivácií svojich spolupracovníkov, no prvotným zámerom je zabezpečiť ich rodiny a poskytnúť im oporu v nepriaznivých životných situáciách alebo náhlych nečakaných okolnostiach.

Štedrosť a spolupatričnosť zúčastnených hostí bol dôkaz toho, že nie peniaze, ale dobro z nás robia bohatých ľudí, nakoľko výťažok z podujatia vo výške neuveriteľných 2 310 eur poputuje na charitatívne účely pre ťažko postihnutého Nikolaska, ktorý trpí od narodenia viacerými diagnózami a vzhľadom na jeho stav potrebuje 24-hodinovú starostlivosť. Nikolasko je veľký bojovník a v jeho boji so životom mu pomáha energická mamina, ktorá musí popri starostlivosti o neho zháňať aj dosť zdrojov na to, aby prežili a zabezpečili si nevyhnutné zdravotné pomôcky. Tak ako väčšinou, aj tu zlyháva štát, keďže si neplní svoje sociálne povinnosti voči tým, ktorí to potrebujú. Preto veľká vďaka patrí všetkým, ktorí prispeli nie len finančne, ale aj akoukoľvek inou formou pre chorého Nikolaska.        

Na záver si dovolíme vysloviť veľké poďakovanie všetkým, ktorí sa podieľali na úspešnom priebehu tohtoročného slávnostného plesu. Ďakujeme naším partnerom za finančnú podporu, ako aj všetkým sponzorom za dary do tomboly.